Tehotenstvo

Mnohé ženy počas tehotenstva trpia pálením záhy (kyselinovým refluxom) a poruchami trávenia a tieto problémy s postupujúcim tehotenstvom rastú. V skutočnosti v treťom trimestri takmer tri štvrtiny tehotných žien trpia pálením záhy.

Existujú dva hlavné dôvody, prečo sú pálenie záhy a v menšej miere poruchy trávenia v tomto období bežné.
  1. Zvýšenie hladiny hormónu progesterónu spôsobuje uvoľňovanie svalov. To zahŕňa aj zvierač (kruhový sval) pri vstupe do žalúdka. Keď sa uvoľní, žalúdočné kyseliny môžu prejsť nahor do pažeráka, čo spôsobuje pálenie záhy.
  2. V neskorších fázach tehotenstva môžu byť príznaky spôsobené aj tým, že dieťa fyzicky tlačí na tráviaci trakt ženy.
Príznaky pálenia záhy a porúch trávenia sú rovnaké ako pre kohokoľvek iného. Hoci sú neškodné pre Vás a Vaše dieťa, môžu byť bolestivé a budete sa cítiť nepohodlne. Existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete vykonať, ak ste tehotná a trpíte pálením záhy alebo poruchami trávenia.
  • Zdravá strava
  • Sedenie alebo spanie vo vzpriamenejšej polohe
Takisto sa môžete obrátiť na lekára, pretože niektoré produkty Gaviscon sú vhodné pre tehotné ženy.

 

Liečba

Aj keď sa počas tehotenstva prirodzene vyhýbate užívaniu liekov, nemusíte však podstupovať bolesť spôsobenú pálením záhy a poruchami trávenia. Mnohé produkty Gaviscon sú vysoko účinné a vhodné na užívanie aj počas tehotenstva a dojčenia. Patria k nim Gaviscon a Gaviscon Duo Efekt vo forme perorálnej suspenzie ako aj tabliet.

Prečo je Gaviscon vhodný aj počas tehotenstva

Jednou z kľúčových zložiek Gavisconu je alginát. Funguje tak, že nad obsahom žalúdka vytvorí ochrannú bariéru. Fyzická bariéra zabraňuje stúpaniu kyseliny do pažeráka, čo znamená, že Gaviscon sa na poskytnutie účinnej úľavy nemusí vstrebať do krvného obehu.
Lieky môžu mať vplyv na nenarodené dieťa. Skôr ako začnete počas tehotenstva užívať akýkoľvek liek, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.
Zdieľať